Завръщането на Реал

Отборът на Реал Мадрид се класира за 1/4 - финалите в Шампионската лига за първи път от сезон 2003/2004. Испанският колос шамароса с 3:0 Олимпик (Лион) на реванша на "Сантиаго Бернабеу" и с общ резултат 4:1 продължава напред. Марсело (37), Бензема (66) и Анхел ди Мария (76) материализираха осезаемото превъзходство на "лос бланкос".

Кристиано Роналдо започна сред титулярите, след като допоследно беше под въпрос за срещата. Карим Бензема поведе атаката срещу бившия си отбор за сметка на Емануел Адебайор. Жозе Моуриньо заложи на галаотбора си, който изнесе повечето мачове от началото на сезона. Лисандро Лопес беше единствен нападател при система 4-1-4-1.

Силно започнаха "белите". В четвъртата минута иберийците изплетоха много добра акция, Уго Лорис излезе, но Марсело Виейра не можа с глава от далечно разстояние да преодолее струпалите се бранители. Секунди по-късно стражът на "хлапетата" отрази мощен шут на Марсело в близкия ъгъл, а след корнера Сами Кедира уцели греда, но извърши нарушение. В 17-ата Кристиано стреля с глава, но Лорис блокира коварния удар.

В 22-рата минута Икер Касийяс спаси първи много опасен опит на гостите. Делгадо завърши хубава атака с изстрел по земя, но вратарят показа майсторство. В 27-ата Кристиано стреля силно, но Лорис изби над гредата. Двуостър беше мача в първия си половин час, но по-напористи бяха "белите".

В 37-ата минута двойно подаване между Кристиано и Марсело позволи на бразилеца да финтира технично Крис и Ловрен, след което матира вратаря - 1:0. В 41-вата минута прекрасен пробив на Марсело изведе Карим Бензема на дузпата. Мигновеният шут на французина изглеждаше почти неспасяем, но Лорис направи виртуозно изпълнение.

Втората част започна с натиск на мадридчани в опит за втори гол. Месут Йозил и Серхио Рамос имаха добри положения, но усилията им не бяха достатъчни.

В 66-ата минута Карим Бензема донесе спокойствие на "Сантиаго Бернабеу" с второ попадение. Месут Йозил се пребори и изведе френския стрелец. "Деветката" хладнокръвно реализира между краката на Лорис и почтено не изрази голова радост в чест на бившия си тим. Това беше шесто попадение на Бензема в Шампионската лига и именно той е водещ реализатор на "лос меренгес" в турнира.

След 120 секунди Йозил изведе Карим, който много мощно и точно изстреля топката, но Лорис се намеси впечатляващо. В 74-ата Кристиано Роналдо напусна игра и получи почивка за сметка на Адебайор. В 76-ата минута Анхел ди Мария беше изведен от Йозил с глава и технично копна топката за класичко 3:0.

До края на срещата домакините бяха близо и до четвърто попадение. Засада не зачете ново влизане на топката в мрежата в самия край.

Така Реал Мадрид отмъсти на Лион за миналогодишното отстраняване. За първи път от седем години насам "белите", водени от Жозе Моуриньо, ще участват в жребия за 1/4 - финалите.